Misija Nulle kopā ar teju 80 darba devējiem atzīmē iniciatīvas pirmā darbības gada jubileju un turpina uzsākto maratonu | Misijanulle.lv
Mūsu misija
“0” Negadījumu
Lai katrs atgriežas
mājās sveiks un
vesels
Misija Nulle kopā ar teju 80 darba devējiem atzīmē iniciatīvas pirmā darbības gada jubileju un turpina uzsākto maratonu
27. aprīlis 2023

Misija Nulle turpina uzsākto maratonu – tuvināties 0 negadījumu darba vietās, un padarot veselību un drošību par ikviena darba devēja un tā darbinieku prioritātēm.

Pirms gada 28. aprīlī uzsāktā sociālā iniciatīva “Misija Nulle” apvieno jau teju 80 darba devējus Latvijā no dažādām nozarēm – ražošanas, metālapstrādes, būvniecības, enerģētikas, loģistikas, dažādu pakalpojumu, mazumtirdzniecības, atkritumu apsaimniekošanas, izglītības, finanšu un citām, kā arī darba devējus pārstāvošas organizācijas un valsts pārvaldes iestādes.

Misija Nulle ir darba devēju novērtēta. Esošajiem 50 iniciatīvas dalībniekiem un informatīvajiem atbalstītājiem 28. aprīlī pievienosies un Misijas Nulle hartu parakstīs vēl 28 atbildīgi uzņēmēji un nozares atbildīgā Labklājības ministrija, publiski apliecinot mērķi ieviest un ievērot darbības principus, kuru centrā ir cilvēks, tā veselība un drošība. Kopā šie darba devēji ikdienā veido ietekmi uz teju 34 tūkst. darbinieku, kas ir aptuveni 4% no Latvijā nodarbinātajiem.

28. aprīlī, pirms svinīgās jauno dalībnieku uzņemšanas, Misijas Nulle dalībnieka Valsts nekustamie īpašumi VAS telpās norisināsies iniciatīvas pavasara forums par cilvēka psihisko veselību, to ietekmējošiem faktoriem darba vietās un tās saistību ar nelaimes gadījumiem. Fiziskā un psihiskā veselība ir cieši saistītas un cita citu papildinošas, tādēļ iniciatīvas dalībnieki šogad kopā diskutēs par darba devēju proaktīvu iesaisti darbinieku veselības un labklājības jautājumos. Patiesas rūpes par darbinieku labbūtību sākas ar apziņu, ka darbs pie tās turpināsies nepārtraukti, un tas ir būtisks priekšnosacījums uzņēmuma darbības ilgtspējai. Savukārt iniciatīva Misija Nulle kalpo kā platforma, lai iedvesmotos un praktiski saprastu citu tās dalībnieku pieredzi dažādos ar veselības un darba aizsardzību saistītos jautājumos.

28. aprīlis ir diena, kad visā pasaulē atzīmē Starptautisko darba aizsardzības dienu, pieminot darbavietās bojā gājušos darbiniekus un pievēršot uzmanību drošai darba veikšanai. Iniciatīvas “Misija Nulle” ierosinātāja būvmateriālu ražotāja SCHWENK Latvija valdes locekle, Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere uzsver, ka Latvija nemainīgi gadu no gada atrodas to Eiropas Savienības dalībvalstu topā, kurās ir visaugstākais darbavietā un citu ārējo faktoru ietekmē dzīvību zaudējušo cilvēku skaits. Kompetento nozaru ministriju un institūciju, atbildīgu uzņēmumu centieni šo problēmu risināt un situāciju uzlabot joprojām ir nepietiekami. Lai panāktu pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, kura pieņem un ciena drošas uzvedības vadītas sociālās normas, nepieciešams spēcīgs grūdiens, lai ietekmētu lielākās sociāli aktīvās Latvijas sabiedrības daļas uztveri un domāšanu. Drošība nav jāuzskata par pašsaprotamu, tā tiek aktīvi veidota, kopā sadarbojoties. Darba devēji ir un var kļūt par pārmaiņu veidotājiem šīs problēmas risināšanā, ieviešot atbildīgu darba praksi un stiprinot spēcīgu drošības kultūru uzņēmumos. Darba devēji kā sociālie partneri var pozitīvi iedarboties uz saviem darbiniekiem, kuri kā sabiedrības locekļi var kļūt par drošības kultūras vēstnešiem savās kopienās.

Misija Nulle veicina darba devēju, darbinieku, atbildīgo institūciju un organizāciju sadarbību un izrietoši sabiedrības izpratnes maiņu, lai Latvijā veselības un drošības kultūru stiprinātu un uzlabotu. Iniciatīvas ilgtermiņa mērķis ir izaugt līdz kustībai, kas apvieno darba devējus, kuri nodarbina vismaz 50% jeb aptuveni 400 tūkst. strādājošo Latvijā, un savām aktivitātēm caurviju īsteno hartā nostiprinātos principus.

Iniciatīva nosprauž vienotu mērķi – padarīt veselību un drošību par uzņēmuma prioritārajām vērtībām gan ikvienā pamatdarbības posmā, gan mijiedarbībā ar sabiedrību, mazinot darbā un ar to saistīto ārējo apstākļu rezultātā bojāgājušo skaitu, būtiski samazinot arī nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, tiecoties uz nulli un preventīvi ieviešot pasākumus darbinieku veselības aizsardzībai un saglabāšanai.

 

2023. gada 28. aprīlī iniciatīvas “Misija Nulle” hartu parakstīs Baltic Signs SIA, Baltic Signs Europe SIA, BOTC TRAINING SIA, Bucher Municipal SIA, BUTS SIA, Caljan LSEZ SIA, DelfinGroup AS, Elektroniskie sakari VAS, HAVI Logistics SIA, Kronus SIA, Labklājības ministrija, Latvijas Universitāte, Lautus SIA, Mācību centrs Liepa SIA, MK SAFE SIA, Moller Auto, Nutrameg SIA, Partneri DS SIA, Pasažieru vilciens VAS, Preses Serviss SIA, Ramirent Baltic AS Rīgas filiāle, Reitan Convenience Latvia, Rīgas meži SIA, Safety First SIA, Scania Latvia SIA, Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža SIA, Trodo SIA, Vidzemes slimnīca SIA.